Als je een evenement, een fuif of een andere activiteit organiseert, dan hou je er best op voorhand al rekening mee dat je na het evenement ook het afval moet (laten) afvoeren.
Afvalcontainers voor restafval en GFT
Via Webshop Westerlo kan je als vereniging afvalcontainers voor restafval (120, 240 of 1100 liter) en GFT (120 liter) reserveren. Bestel je containers minstens 14 dagen op voorhand. De containers worden op de afgesproken plek en het afgesproken moment geleverd door de gemeentediensten. Na het evenement zet je de containers goed tegen de straatkant. IOK Afvalbeheer maakt de container leeg (meestal op dinsdagen). Iets later halen de gemeentediensten de lege containers op. Je betaalt je restafval en GFT-afval per kilo, volgens de geldende tarieven. Je krijgt daarvoor achteraf een factuur van IOK Afvalbeheer.
Restafval deponeer je los of in doorzichtige zakken in de restafvalcontainers. Gebruik geen ondoorzichtige zakken. Enkel afval dat niet gesorteerd kan worden, mag in de restafvalcontainer. GFT deponeer je los in de GFT-container.
Diensten van gemeente en OCMW vragen de afvalcontainers aan bij de dienst reiniging, via Meldpunt Westerlo.
PMD, glas, papier en karton en andere afvalsoorten
PMD, glas, papier en karton en nog heel wat andere afvalsoorten zoals hout en bouwafval horen niet thuis in de restafvalcontainers. Je verzamelt het afval en voert het zelf af naar het recyclagepark. Daar betaal je voor heel wat afvalsoorten per kilo die je binnenbrengt, andere afvalsoorten zijn gratis. Bij erg grote evenementen kan je er ook voor kiezen om een beroep te doen op een ophaalfirma voor bedrijfsafval.
Afval sorteren in de gemeentelijke zalen
polyvalente zaal Voortkapel, Merodezaal Heultje en De Zoerla
- Papier en karton
Papier en karton van je evenement kan je kwijt in de papiercontainer van de zaal. Je moet het dus niet mee naar huis nemen. De zaalwachter controleert of er geen ander afval in de container zit. - PMD
Je PMD-afval kan je kwijt in de PMD-zakken die in de zaal voor je klaarliggen. De zaalwachter controleert of er geen ander afval in de PMD-zakken zit en zet de zakken buiten bij de tweewekelijkse PMD-ophaling. - Glas
Glas mag je achterlaten in de zaal in glasbakken in de zaal. De zaalwachter controleert of er geen ander afval in de glasbak zit en zet het glasafval buiten bij de maandelijkse ophalingen.
Restafval en GFT: Dit zijn gewogen en dus betalende fracties. Zie verder. - GFT
Kleine hoeveelheden GFT zoals koffieprut deponeer je in de GFT-container van de zaal. Dit wordt niet aangerekend. Ander klein GFT-afval kan je kwijt in de keukenemmers van de zaal. Per begonnen emmer betaal je 2 euro. Dat komt bij op je factuur voor het gebruik van de zaal. De zaalwachter deponeert het GFT-afval in de emmers in de GFT-container van de zaal.
Verwacht je meer dan twee emmers GFT-afval? Reserveer dan een afvalcontainer (zie hierboven). - Restafval
Je deponeert je restafval in doorzichtige zakken of los in de restafvalcontainer van de zaal. Per zak wordt 2 euro aangerekend of de zaalwachters maken een inschatting indien restafval los in de container gedeponeerd wordt. Dat komt bij op je factuur voor het gebruik van de zaal.
Verwacht je veel restafval? Reserveer dan een afvalcontainer (zie hierboven).
Niet goed gesorteerd afval neemt IOK Afvalbeheer niet mee. De zaalwachter neemt dan contact met je op om het afval opnieuw te sorteren.